News

News zdjęcie id 249

Kolejny sukces piłkarek ze Starej Róży!

15.04.2016

Po zajęciu III miejsca w Finale Wojewódzkim VI Turnieju Orlika w Lublinie na jesieni, na wiosnę kolejny finał wojewódzki z udziałem piłkarek ze Starej Róży. 12 kwietnia w Zamościu odbył się Finał Wojewódzki XVI Turnieju Piłki Nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii  U-10 i U-12 dziewcząt  i chłopców.

W turnieju wzięło udział 92 zespoły, czyli około 1000 dzieci. Dziewczęta ze Starej Róży pod opieką trenera Pawła Piskorza  reprezentowały Powiat Łukowski w kategorii  U-12, w której zgłoszone były 24 zespoły. Po meczach grupowych: z  SP 3 Hrubieszów 2:2, z SP Bochotnica 10:0 i SP  Bystrzejowice 4:1 wyszły z grupy.  W ćwierćfinale dziewczęta spotkały się jak się później okazało z najlepszą drużyną turnieju i mimo ambitnej postawy przegrały 5:1. W klasyfikacji końcowej zajęły miejsce V-VIII.

Najlepsza zawodniczka ze Starej Róży Marta Kazanecka gra w kadrze województwa lubelskiego w kategorii 2003/2004. Na Turnieju Tymbarka została również zauważona przez przedstawiciela PZPN z Akadami Młodych Orłów i prawdopodobnie w sierpniu Marta pojedzie razem z nimi na obóz piłkarski do Gniewina. W Gniewinie w czasie EURO 2012 swoją bazę pobytowo - treningową miała reprezentacja Hiszpanii.